legaleo.pl

Prawo pracy

W Kodeksie pracy znajduje się szereg przepisów regulujących prawa i obowiązki pracownika bez względu na podstawę prawną jego zatrudnienia oraz pracodawców. Jest to obszar, w którym codziennie doświadczamy wielu zawiłości, co prowadzi do konieczności korzystania z pomocy i wsparcia adwokatów zarówno przez pracowników, jak i pracodawców. Kancelaria zajmuje się szeroko pojętą problematyką prawa pracy. Porady, które świadczymy naszym Klientom dotyczą różnorodnych spraw pracowniczych, pracowników borykających się z problemami z zatrudnieniem oraz pracodawców. Świadczymy pomoc prawną, która polega nie tylko na udzielaniu porad prawnych, ale także na prowadzeniu procesów, sporządzaniu dokumentacji czy świadczeniu wsparcia w dochodzeniu odszkodowań.

Pomoc prawna dla pracowników i pracodawców - Legaleo

Adwokat zapewnia pomoc z zakresu obszaru, jakim jest prawo pracy. Obejmuje to kompleksową analizę sprawy, porady prawne, a także wsparcie w rozwiązaniu zaistniałego konfliktu oraz wszelkie inne sprawy pracownicze. Z naszych usług korzystają zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby fizyczne. Pomoc adwokata specjalizującego się w danej dziedzinie okazuje się najczęściej niezbędna dla pracownika w sytuacjach związanych z umowami, stosunkiem pracy, wypadkami i konkurencją, wynagrodzeniem, a także mobbingiem. Natomiast w przypadku pracodawców doradztwo zazwyczaj obejmuje takie kwestie, jak umowy (zawieranie i rozwiązywanie umów), odprawy pracownicze, kodeks etyczny, pracownik zagraniczny oraz negocjacje i zwolnienia. Niemniej jednak nie jest to pełna lista tematów, które są przedmiotem rozmów między adwokatem a pracownikiem lub pracodawcą. Przykładowo zajmujemy się także udzielaniem porad prawnych dotyczących sytuacji kobiet w ciąży czy pracowników w postępowaniu rentowym i emerytalnym, a także porad na temat innych spraw pracowniczych.

Kancelaria – prawo pracy

Prawo pracy stanowi jeden z głównych filarów działalności naszej kancelarii. Świadczymy porady z tego obszaru w pełnym zakresie. Kancelaria oferuje wsparcie zarówno dla nowo powstałych zakładów, jak i dla tych posiadających ugruntowaną pozycję na rynku. Współpraca z Kancelarią ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa prawnego związanego z polityką kadrową oraz zatrudnieniem, a także zminimalizowanie ryzyk prawnych w tym zakresie. Każdy Klient kancelarii otrzymuje wsparcie na wielu płaszczyznach. Wspieramy pracodawców w takich kwestiach jak optymalizacja kosztów zatrudnienia i sporządzenie regulaminów pracy lub innych dokumentów. Ponadto wykonujemy audyty i analizy stosowanych rozwiązań, a także pomagamy wdrożyć RODO.

Prawo pracy – adwokat

Prawo pracy na rzecz pracowników i pracodawców to jedna z głównych dziedzin Kancelarii. Adwokat Legaleo udziela porad z zakresu całego prawa pracy. Wspieramy Klientów w różnych sprawach pracowniczych. Ponadto adwokat analizuje i opiniuje umowy, sporządza umowy oraz inne dokumenty, a także reprezentuje Klienta zarówno przed pracodawcą, jak i przed sądami w toku postępowań sądowych. Kancelaria świadczy także pomoc w dochodzeniu odszkodowań i uzyskiwania świadczeń od ZUS.KANCELARIA ADWOKACKA WOJAS PAWLAK | ul. Rynek 2, lok. IV, 44-100 Gliwice woj. śląskie | NIP: 9691389197 | REGON: 360365323
Tel. 32 235 30 21 | Mail: kancelaria@legaleo.pl